O seriálu Fringe – Fringe | Hranice nemožného

O seriálu Fringe

Fringe

Seriál Fringe (v doslovném překladu Krajní meze) je už čtvrtým společným projektem J.J.Abramse (Alias, Lost) a producenta a scénaristy Alexa Kurtzmana (Alias, Mission Impossible III, Star Trek).

Postavy

Celý děj našeho seriálu začíná pádem letadla, na jehož palubě nastane podivná nehoda, při které zemřou všichni cestující. Do případu je zapojena agentka FBI Olivia Dunhamová, která však odhaluje, že do tohoto zvláštního případu jsou zapojeni také lidé z vyšších vládních míst.

V seriálu, mezi jehož autory se kromě Abramse řadí třeba i scénáristé filmu Transformers, budeme prozkoumávat hranici mezi vědou a fikcí, mezi nepředstavitelným a realitou či mezi možným a zcela nemožným. Agentka Olivia Dunham (Anna Torv), dr. Walter Bishop (John Noble) a jeho syn Peter Bishop (Joshua Jackson), to je jen zlomek z těch, kteří společně s námi budou odhalovat věci, které jsou pro dnešní svět nemyslitelné.

Seriál si odbyl premiéru v úterý 9. září 2008 od 20.00 hodin (ještě však před samotnou premiérou unikl na internet pilotní díl) na americké televizní stanici FOX a zaznamenal nevídaný ohlas, který ho zařadil do seriálových hitů podzimu 2008. První série v sobě původně skýtala celkem 13 epizod. Stanice FOX se však po odvysílání prvních dílů rozhodla natočit celou sérii, která nakonec dosáhla 20 epizod. Díky úspěchu první série byl seriál obnoven na druhou sérii, jejíž díly odstartovaly 17. září 2009. Třetí série se začala vysílat 23. září 2010.
Seriál je často řazen k žánru sci-fi a okrajově by se dal přiřadit k typu seriálu Akta-X.

Hrají: Kirk Acevedo, Tomas Arana, Blair Brown, Joshua Jackson („Dawsonův svět“), Jasika Nicole, John Noble („Pán prstenů“), Charlotte Rampling, Lance Reddick („The Ware“), Anna Torv, Mark Halley („Boston Legal“) a další…

Autoři: Alex Kurtzman, Roberto Orci a J.J. Abrams

Úvodní video k seriálu:

Úvodní znělka k seriálu:

označit spoiler